تبلیغات
بیداری فطرت !!؟

بیداری فطرت !!؟
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
* نگی جون مادرت وبم رو ندیدی . حالا كه دیدی بگو ببینم نظرت درباره وبم چیه ؟ *

صفحات جانبی

                                

دبیركل حزب‌الله لبنان كه معمولاً در آستانه یا پس از رخدادهای مهم داخلی و خارجی این كشور، یا از طریق ویدئو كنفرانس زنده و یا مصاحبه تلویزیونی با شبكه المنار متعلق به حزب‌الله آخرین مواضع خود را بیان می‌كند،‌ شب گذشته نیز در گفت‌وگو با المنار هم به موضوع سناریوی ادعایی امریكا علیه ایران مبنی بر طراحی برای ترور سفیر عربستان پرداخت و هم نظرش را درباره آخرین تحولات منطقه و بیداری اسلامی گفت.

دبیركل حزب‌الله لبنان كه معمولاً در آستانه یا پس از رخدادهای مهم داخلی و خارجی این كشور، یا از طریق ویدئو كنفرانس زنده و یا مصاحبه تلویزیونی با شبكه المنار متعلق به حزب‌الله آخرین مواضع خود را بیان می‌كند،‌ شب گذشته نیز در گفت‌وگو با المنار هم به موضوع سناریوی ادعایی امریكا علیه ایران مبنی بر طراحی برای ترور سفیر عربستان پرداخت و هم نظرش را درباره آخرین تحولات منطقه و بیداری اسلامی گفت.

به گزارش رجانیوز، سید حسن نصرالله دلیل اصلی اتهام زنی امریكا به ایران را تن ندادن جمهوری اسلامی به برقراری خط ارتباطی با دولت ایالات متحده مربوط دانست و گفت: آمریکایی ها از ایران خواستند خط ارتباطی دائم و مستقیم با ایران برقرار کنند.

وی افزود: در همین راستا یک ژنرال آمریکایی را معرفی کرده، و اسم یک ژنرال ایرانی را که خواستار تماس با او بودند اعلام کردند؛ ولی ایران مخالفت کرد.

سید حسن نصرالله گفت: آمریکا خواستار گفت و گو درباره عراق و افغانستان است؛ آمریکا ایران را کشوری موثر در منطقه می داند، و مخالفت ایران آمریکایی ها را ناراحت کرد. به همین دلیل آمریکایی ها به مطرح کردن این اتهامات ساختگی پرداختند؛ که هدف از آن آغاز گفت وگوهای مستقیم با ایران است؛ امری که ایران همچنان با آن مخالف است.

سید حسن نصرالله افزود: آمریکایی ها همواره سعی کردند با ایرانی ها دیداری دوجانبه داشته باشند؛ ولی ایرانی ها نمی پذیرند؛ به همین دلیل می توانند از این پرونده برای تحمیل تحریم های بیشتر بر ایران، و تیره کردن روابط ایران و عربستان، و فتنه انگیزی استفاده کنند؛ دلیل اصلی آن هم، مخالفت ایران با برقراری خط مستقیم با آمریکا است.

آمریکا برای ورود به جنگی جدید آمادگی ندارد

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: آمریکایی ها برای ورود به جنگی جدید آمادگی ندارند؛ دلیل آن هم شکست نظامی و امنیتی ارتش این کشور در عراق و منطقه و زیان های مالی است.

وی افزود: به عقیده من یکی از نامزدهای جمهوری خواه در انتخابات مسأله توقف همه کمکهای آمریکا را مطرح کند، امری که بیانگر حجم بحران مالی آمریکا است.

جنگ آمریکا با ایران بعید است

سید حسن نصرالله جنگ آمریکا با ایران را بعید دانست و گفت: همه آن چیزی که آنها می خواهند کوتاه آمدن ایران برای همراه شدن با طرح آمریکا است؛ سعودی ها نباید وارد این بازی شوند، آنها باید آگاه باشند و در خدمت منافع آمریکا قرار نگیرند.

هرگونه بحران ایران عربستان به نفع منطقه نیست

سید حسن نصرالله گفت: هرگونه بحران بین ایران و عربستان به نفع کشورهای منطقه نیست.

اهداف آمریکا از ورود به مسأله انقلاب‌های عربی

سید حسن نصرالله تاکید کرد: آمریکایی ها از ورود به مسأله انقلاب‌های عربی اهداف مختلفی داشتند که از جمله آنها کاهش خسارت‌ها، و بهبود چهره شان در کشورهای عربی است؛ زیرا نظرسنجی ها میزان نفرت ملت‌های عربی و اسلامی از عملکرد آمریکایی ها را نشان داد.

سید حسن نصرالله گفت: آمریکا تلاش کرد تا خود را در ایجاد نظام های جایگزین شریک کند؛ و البته تا این لحظه نمی توانیم دراینباره نتیجه گیری کنیم زیرا این امر به آینده بستگی دارد، و نمی توانیم بگوییم که نظامهای جدید ملی هستند و یا وابسته به دولت آمریکا.

وی با اشاره به انتخابات مجلس مؤسسان در تونس تاکید کرد: این امر بسیار مثبت است و ما خواهیم دید که آیا به نتایج این انتخابات احترام گذاشته می شود.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: پس از گذشت چند ماه از انقلابهای عربی؛ دیدارها و اطلاعاتی که به دست آوردیم، حاکی از درست بودن دیدگاهی است که قبلا اعلام کرده بودیم؛ ما گفته بودیم که این رویدادها جنبش ملی و واقعی در کشورها است.

آمریکا رژیم های وابسته را سرنگون نمی کند

وی تاکید کرد: رویدادهای تونس و دیگر کشورهای عربی درنتیجه خواست ملتها است، و طرح آمریکایی نبوده است. نظامها در این کشورها، آمریکایی بودند؛ و آمریکا ممکن نیست که رژیم های وابسته را سرنگون کند.

سید حسن نصرالله گفت: باستثنای نظام سوریه؛ بقیه نظامها وابسته به آمریکا هستند؛ و آمریکایی ها اکنون بدنبال منحرف کردن انقلابها از اهدافشان هستند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: این مسأله طبیعی است و انتظار نداریم که دولت آمریکا در برابر سرنگونی نظامهای وابسته به راحتی تسلیم شود.

اسرائیل تهدیدی برای همه ملت‌های منطقه

دبیرکل حزب الله لبنان درباره تهدیدهای پیش روی ملتهای منطقه گفت: نخستین تهدید در منطقه موجودیت اسراییل است؛ و این مساله تهدیدی برای همه ملت های منطقه است.

طرح خاورمیانه جدید همه قومیت ها را هدف قرار داده است

سید حسن نصرالله دومین تهدید را طرح آمریكا دانست و تاکید کرد: آمریكا در تلاش است طرح خاورمیانه جدید را كه پیش از این شكست خورده بود احیا كند؛ به همین سبب خاورمیانه جدید تهدید به شمار می رود زیرا این طرح برای تغییر ساختار منطقه و تجزیه آن بر اساس پایه های فرقه ای، قومیتی استوار است؛ تا اسراییل همچنان مقتدر و قدرتمند باقی بماند.

سید حسن نصرالله گفت: این تهدید نه تنها مسلمانان بلكه مسیحی ها و همه ملت های منطقه را تهدید می كند.

تهدید جریان‌های تندرو برای منطقه

وی افزود: تهدید دیگری كه وجود دارد جریان های تندرو هستند كه مختص اقلیت ها نمی شود. ما فكر نمی كنیم كه اكثریتی سنی اقلیت های منطقه را هدف قرار داده است؛ و همچنین اعتقاد نداریم كه اكثریت سنی مورد تهدید واقع شده است.

دبیركل حزب الله لبنان خاطر نشان كرد: ملت ها باید هوشیار باشند و بدانند كه آمریكا دوست ملت های عرب نیست. ملت ها نباید به برخی از فتواها كه دعوت به تحریم انتخابات می كنند ، گوش فرادهند.

سید حسن نصرالله گفت: ملت ها می توانند اراده خود را از طریق بیداری ، تفاهم و مشاركت در انتخابات تحمیل كنند، زیرا وقتی آمریكایی ها و غرب متوجه می شوند كه نظام جدید توسط ملت انتخاب خواهد شد، و به مصلحت آن ها نخواهد بود برای براندازی آن اقدام خواهند كرد و تلا ش می كنند هرج و مرج ایجاد كنند.

سید حسن نصرالله گفت: تنها راه حفظ دستاوردهای خون شهیدان پایبندی به تفاهم است.

همه قومیت های عراقی هدف حمله قرار گرفته اند

سید حسن نصرالله در ادامه افزود: متأسفانه در عراق پیروان همه ادیان و شهروندان از قومیتهای مختلف مورد حمله قرار گرفته اند؛ و این حملات نه تنها اقلیت ها بلكه همه مردم عراق از جمله اهل سنت، شیعیان و مسیحیان را به طور یكسان هدف قرار داده است.

وی با اشاره به اوضاع افغانستان گفت: در افغانستان نیز بمب گذاری ها اهل سنت را نیز مورد هدف قرار داده است. در پاكستان نیز وضعیت چنین است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما نیازی به ایجاد ائتلاف میان اقلیت ها برای رویارویی با اكثریت سنی نداریم. بلكه بیش از این ائتلاف نیازمند اتحاد ملی میان مسلمانان و مسیحیان با حضور افراد هستیم كه از سوی رژیم صهیونیستی و امریكا در معرض تهدید قرار دارند.

وی افزود: ما مردم را به ائتلاف میان اقلیت ها دعوت نمی كنیم، و گمان نمی كنم كه مسیحیان لبنان یا پیروان اقلیت های دیگر در منطقه خواستار ائتلاف میان اقلیت ها باشند. 

در انتظار آگاهی از سرنوشت امام موسی صدر هستیم

سید حسن نصر الله خاطر نشان كرد : این روزها ، ما لبنانی ها روزهایی سرشار از هیجان را تجربه می كنیم بویژه كه تا چند هفته یا روز دیگر از سرنوشت امام موسی صدر مطلع خواهیم شد؛ اما اطلاعات دقیقی برای استناد به آن ها وجود ندارد و جست و جو باید پایان یابد.

وی افزود: ما معتقدیم كه دولت لبنان این موضوع را به طور جدی پیگیری می كند. پیگیری های جدی و شدید دیگری نیز در جریان است و برخی از دوستان به ما كمك می كنند و امیدواریم از طریق ارسال هیاتی به لیبی به نتیجه برسیم.

سید حسن نصرالله گفت: از شورای انتقالی لیبی انتظار داریم برای این موضوع اهمیت قائل شود، و با توجه به این كه این مساله ، یك موضوع انسانی است برای به نتیجه رساندن آن توجه كافی را مبذول كند.

مسئولیت های بزرگ ملت لیبی

دبیر كل حزب الله لبنان تاكید كرد : ملت لیبی مسوولیت هایی بزرگ بر عهده دارد ، باید حكومت و نهادهایی جدید تاسیس كند؛  نظام سیاسی كشور را بازسازی كند؛ به برقراری آشتی ملی بپردازد.

سید حسن نصرالله گفت: یكی از مهم ترین وظایف ملت لیبی حفظ استقلال حاكمیت این کشور، و ثروت های طبیعی آن است.

ضرورت حفظ وحدت در بحرین

دبیرکل حزب الله لبنان درباره بحران بحرین گفت: بحرینی ها مردمی آگاه هستند؛ به آنها توصیه میکنیم که وحدت خودشان را حفظ کرده و از آن پاسداری کنند.

سید حسن نصرالله با توصیه به بحرینی ها برای همبستگی با رهبری حاضر در صحنه، تاکید کرد: این نظام باید به خواست ملت و مطالبات آن پاسخ دهد.

حماس از سوریه خارج نمی شود

سید حسن نصرالله در ادامه تاکید کرد: حماس بدنبال خروج از سوریه نیست؛ و سوریه هم نمی خواهد این جنبش را بیرون کند.

سید حسن نصرالله گفت: دستاورد تبادل اسرا در زمانی بسیار خوب، و جدای از هرگونه مسائل سیاسی صورت گرفت.

موضع حزب الله لبنان درباره نظام سوریه

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: برخی می گویند که تعامل ما با مسأله سوریه دوگانه است؛ من گفتم که تعامل ما با جنبش ملتها بر اساس معیارهای ثابتی است.

وی افزود: نخستین معیار ما این است که موضع گیری یک نظام در قبال آمریکا چیست؛ وابسته به آمریکا است یا دور از آمریکا و یا مقاوم در برابر آمریکا.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: دوم اینکه آیا مسئولان یک نظام توانایی انجام اصلاحات را دارند.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: در سوریه نظامی مقاوم وجود دارد؛ همه ما به خاطر داریم که در سال 1982 آمریکایی ها طرحی را برای نابود کردن مسأله فلسطین داشتند؛ سوریه ایستادگی کرده و در مقابل این طرح از مقاومت حمایت کرد.

سید حسن نصرالله گفت: همچنین طی ده سال گذشته سوریه برای ساقط کردن طرح آمریکا در کنار ملتهای منطقه ایستاد. همه ما به خاطر داریم که پس از اشغال عراق "کالین پاول" ، اسد را تهدید کرد؛ ولی اسد تسلیم نشد، و به حمایتش از جنبشهای مقاومت در فلسطین، لبنان و عراق ادامه داد.

سید حسن نصرالله با اشاره به حمایتهای بشار اسد از مقاومت عراق، تاکید کرد: بنابراین رهبری سوریه همواره تحت فشار قرار داشت، ولی در کنار مقاومت منطقه ایستاد؛ این ایستادگی در پیروزی هایی که در همه صحنه ها محقق شد، سرنوشت ساز بود. نظام سوریه، نظام مقاومت است.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: بشار اسد و رهبری سوریه بر ایمان خود برای اصلاح تاکید کردند؛ بشار اسد تاکید کرد که اشتباهاتی وجود داشته که باید اصلاح شود؛ او در اصلاحات جدی است و می تواند آن را محقق کند.

وی افزود: ولی این رویارویی ها، مسیر دیگری را در پیش گرفت، و آشکار شد که در سوریه خواسته ها اصلاحات نیست، بلکه براندازی نظام حامی مقاومت است.

سید حسن نصرالله گفت: اگر بشار اسد نزد آمریکایی ها برود و برگه های اطاعت و پیروی را به آنها بدهد، مسأله سوریه فورا حل می شود. آمریکایی ها تا آخرین لحظه در کنار مبارک و قذافی ماندند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: هدف در سوریه براندازی نظام و روی کار آوردن نظامی با مواضع متفاوت است؛ موضع مخالفان در سوریه نسبت به مسأله فلسطین و دیگر مسائل چیست؟ اغلب موضعی وجود ندارد که آمریکایی ها را ناراحت کند.

 
طبقه بندی: اخبار سیاسی،
[ یکشنبه 27 فروردین 1391 ] [ 07:07 ب.ظ ] [ کتیبه معاصر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

JavaScript Codes